Stylowy i bezpieczny balkon francuski

Partnerem cyklu jest Rehau
Piękne, wysokie przeszklenia nadają charakter nowoczesnej konstrukcji. Coraz częściej wybieramy je nie tylko na parter, ale i piętro domu. Piękny widok z okien i drzwi balkonowych to więcej światła i przestrzeni oraz gwarantowany efekt. Jednak prawne regulacje związane z ochroną przed upadkiem z wysokości często psują efekt końcowy, a czysta tafla szkła zostaje przerwana metalową balustradą. Mamy dla was dobrą wiadomość. Z nowym rozwiązaniem REHAU SKYFORCE ten problem to już przeszłość. Wybierz drzwi balkonowe, które odmienią wygląd Twojego domu i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru.

Tradycyjny balkon, przestrzenny taras czy nowoczesne drzwi balkonowe?

W bloku lub kamienicy balkon to sposób na kawałek własnej przestrzeni pod gołym niebem. Obsadzony kwiatami i wyposażony w wygodne meble wypoczynkowe jest świetnym miejscem relaksu. Jednak w domu jednorodzinnym bezapelacyjnie przegrywa z tarasem i ogrodem. Ci którzy zbudowali już jeden dom z balkonem, w kolejnym niemal zawsze z niego rezygnują. Bo pozostaje praktycznie niewykorzystywany. Jednak coraz częściej nie rezygnują przy tym z efektownego przeszklenia w postaci drzwi balkonowych.

Wybieramy drzwi balkonowe: Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Jeżeli za drzwiami balkonowymi nie ma płyty balkonowej to odpowiednie zabezpieczenie, w postaci wystarczająco solidnej i wysokiej bariery jest absolutnie niezbędne. Musi ona wytrzymać uderzenie całym ciężarem ciała dorosłego człowieka, który może się przecież potknąć i na nią wpaść. Ponadto powinna być tak zrobiona, żeby dziecko nie mogło się na nią wspiąć, ani przecisnąć pomiędzy elementami lub pod balustradą. Wszystkie te warunki trudno spełnić. Solidne mocowanie do ścian z grubą warstwą ocieplenia jest nie lada wyzwaniem. Wymogów bezpieczeństwa nie spełniają też w praktyce balustrady z poziomo rozmieszczonymi elementami, które dziecko może wykorzystać niczym szczeble drabinki. I nieszczęście gotowe. Zupełnie inaczej jest w przypadku REHAU SKYFORCE, bo tu barierą jest gładka tafla bardzo wytrzymałego laminowanego szkła. Nawet jeżeli zostanie ono stłuczone to jedynie popęka, ale dalej będzie chronić przed upadkiem z wysokości. Co ważne rozwiązanie REHAU ogranicza niebezpieczeństwo związane ze wspinaniem i upadkiem, zaś innowacyjny system mocowania nie tylko zapewnia wytrzymałość, ale też znakomicie upraszcza sam proces montażu.

 

Idealne dopasowanie drzwi balkonowych. Jak to zrobić?

 

SKYFORCE mocuje się nie do ścian, lecz do profili okiennych REHAU znanych systemów SYNEGO, GENEO, Euro-Design 70, Brillant-Design. Mocowanie zostaje przy tym ukryte, a całość jest idealnie dopasowana do kształtu i koloru profili. Dostępne kolory to np. bardzo modna szarość i antracyt, ale mogą być też lakierowane proszkowo. Czyli mamy stapiające się wzrokowo z profilami dodatkowe elementy i przezroczystą szklaną taflę. Inaczej niż przy zwykłej balustradzie nie wprowadzamy poziomego podziału. A ten mógłby zepsuć cały estetyczny efekt wysokich pionowych przeszkleń.

Alternatywa dla balustrady balkonowej: Przeszklony balkon francuski

 

Zamocowanie tradycyjnej balustrady do ocieplonego muru nigdy nie jest prostym zadaniem. Szczególnie, jeśli warstwa termoizolacji jest gruba. Lepiej zrobić to przed, czy po ułożeniu ocieplenia? Jak i czym mocować? Jak uchronić tynk przed pękaniem na styku z balustradą? A może osłonić miejsce połączenia szerokimi rozetami? Takich problemów jest mnóstwo, a w projektach architektonicznych najczęściej nie znajdziemy konkretnych rozwiązań wykonawczych, jedynie rysunki elewacji oraz podstawowe wymiary balustrady. Ze SKYFORCE tych problemów nie ma. Zamówienie składamy u dostawcy okien REHAU, całość prac wykonuje jedna ekipa, a w mur i ocieplenie wokół okna w ogóle nie trzeba ingerować.

Nie ma więc kłopotów z organizowaniem kolejności prac ani przerzucania się odpowiedzialnością za efekt końcowy. A rozwiązanie jest dużo prostsze do realizacji niż zamontowanie typowej balustrady. Przy tym systemowe, z certyfikatem bezpieczeństwa i gwarancją. Dodatkową korzyścią ze SKYFORCEa jest poprawa energooszczędności. Dzięki niemu unikamy przecież dziurawienia izolacji ścian i osadzania mocowań, które zwykle stają się mostkami cieplnymi.

Dowiedz się więcej na www.rehau.pl/skyforce

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl