Okno energooszczędne Winergetic Premium

Ewa Kalicka
W ofercie polskiego producenta stolarki okiennej OKNOPLAST pojawiło się nowe, energooszczędne okno Winergetic Premium. Jest to produkt wysoce zaawansowany technologicznie z elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. 
Okno energooszczędne Winergetic Premium

Energooszczedne okno Winergetic Premium zapewnia w domu komfort cieplny, a nowoczesna linia profilu, sprawia że jest ono elementem dekoracyjnym elewacji budynku. Zastosowana przy produkcji technologia umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła U na poziomie zaledwie Uw=0,78W/m²K.Po dwóch latach badań i testów laboratoryjnych polski producent, jako pierwszy w Europie, zastosował świadomie i odpowiedzialnie (z gwarancją) zespolenia dwukomorowe z taflami szkła o grubości 3 mm.

Dzięki temu połączono wysokie właściwości termoizolacyjne okna z redukcją ciężaru skrzydła. Daje to nowe możliwości aranżacji przestrzeni oraz zapewnia dłuższe użytkowanie okien. Tradycyjne szyby dwukomorowe są cięższe o 1/3 od okna Winergetic Premium (w przypadku drzwi balkonowych to nawet kilkanaście kilogramów więcej) uniemożliwiało to dotychczas projektowanie okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami.

Dodatkowo do produkcji tych okien firma zainwestowała w innowacyjny piec, umożliwiający hartowanie szkła 3 mm i wykonywanie naprawdę dużych okien.   Dzięki temu bez problemu można wyprodukować naprawdę duże okna z gwarancją bezpieczeństwa w przypadku rozbicia przeszklenia. Okno Winergetic Premium o szerokości 1,5 metra, czy balkon o wysokości 2,5 metra nie stanowią dla nas żadnego problemu – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów  termoizolacyjnych, producent zastosował opcjonalnie innowacyjne wzmocnienie termiczne - stalowy profil został połączony z wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Minimalizuje to powstanie mostków termicznych, przy zachowaniu wymaganej statyki. Okno Winergetic Premium z zastosowanym wzmocnieniem termicznym według nowych wytycznych Ift Rosenheim spełnia wymagania okien pasywnych.

Okno energooszczędne Winergetic Premium

To nie jest ostatnie słowo Oknoplastu w tym roku. Trwają zaawansowane prace badawczo-rozwojowe nad szybą trzykomorową o współczynniku Ug=0,3, która wejdzie do produkcji najbliższych tygodniach  – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST. OKNOPLAST, jako pierwsza firma w Europie wprowadza do sprzedaży takie rozwązanie, na szybach 3 mm, dla okien PVC. Prototyp tego rozwiązania, zaprezentowany na Targach Okiennych w Norymberdze, zyskał uznanie ekspertów i szacunek branży.

Okno energooszczędne  Winergetic Premium mozna montować w budynkach nowych, jak i tych już istniejących. Pozwala na to specjalna konstrukcja okna – czyli 7-komorowy profil ramy o szerokości zabudowy 82 mm i półzlicowany profil skrzydła o szerokości zabudowy 93 mm. Okno jest w standardzie wyposażone aż w 6 uszczelek, które poprawiają właściwości energooszczędne okna oraz parametry szczelności i akustykę. Innowacją jest dodanie dodatkowej uszczelki we wrębie szybowym, poprawiającej szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Na specjalne zamówienie okno można wyposażyć w niewidoczne okucia Invisso lub antywłamaniowe w klasie WK1 i WK2.

Energooszczędne okno to również ładny wygląd. Kształt skrzydła to autorski projekt, dostępny  wyłącznie pod marką OKNOPLAST. Wyjątkowość okna dopełnia klamka z linii dESIGN + o kształcie, inspirowanym serią Platinium. Zaprojektowana we współpracy z renomowanym  studiem projektowym KISKA, jest dostępna wyłącznie w ofercie OKNOPLAST. Uzupełnieniem projektu są nowe zaczepy obwodowe z podwójnym punktem styku z zaczepem IS, które w połączeniu z nowym wzorem klamki dESIGN+ o dłuższej o 20% rękojeści, pozwalają na łatwiejszą i płynniejszą obsługę skrzydła okiennego.

Firma oferuje bogaty wybór kolorów profili okna Winergetic Premium. Od tradycyjnej bieli, po barwy drewnopodobne jak orzech, Winchester czy dąb bagienny. Można też zamowić okna w kolorach z palety RAL.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl