Wentylacja w inteligentnym domu - zalety tego nowoczesnego rozwiązania!

Materiał promocyjny
D+H Polska

Inteligentny dom jest siecią nowoczesnych systemów i technologii, które zwiększają bezpieczeństwo i zapewniają komfort domowników. To popularne rozwiązanie niesie za sobą między innymi możliwość oszczędzenia i stosowania nowych technologii - co z pewnością doceniają właściciele nowo wybudowanych osiedli czy domków jednorodzinnych.

W systemie znajdziemy szereg rozwiązań - w tym możliwość zdalnej obsługi, programowania i sterowania wentylacją. Dlaczego warto pochylić się nad nią nieco bardziej?

O inteligentnym domu słów kilka

Obecnie inteligentne systemy pozwalają nam na sterowanie m.in. żaluzjami, ogrzewaniem, oświetleniem, częścią multimedialną i wspomnianą już wentylacją. Aby zrozumieć fenomen tego  rozwiązania posłużmy się przykładem.

Wyobraź sobe sytuację, w której zasiadasz na kanapie swojego domu i jednym ruchem, za pomocą pilota lub oprogramowania, możesz np. zmienić natężenie oświetlenia w całym domu, wyłączyć ogrzewanie w łazience i zasunąć rolety w kuchni. Cały system jest ze sobą na tyle zintegrowany, że Twój wysiłek sprowadzony jest do minimum. Ponadto, wszystkie te rozwiązania sprzyjają środowiskowi i ostatecznie wpływają na niższe, comiesięczne rachunki. O ile jeszcze kilka lat temu inteligentne systemy utożsamiane były z prestiżem, o tyle dziś korzysta z niego co czwarty Polak (około 23%). Co ciekawe - liczby te stale rosną, a system stopniowo oferuje nam nowe funkcje i właściwości.

 Wentylacja w inteligentnym systemie

Mówiąc o nowoczesnej technologii nie możemy pominąć tematu wentylacji, która opiera się na bezpośrednim dostępie do świeżego powietrza. W miejscu zwanym ABB Living Space Experience wykorzystuje się napędy okienne z serii CDC firmy D+H, które umożliwiają zarówno otwieranie, jak i zamykanie okien w oparciu o wcześniej zaprogramowane scenariusze. Tak oto wentylacja i okna otwierać się mogą w konkretnych, specyficznych sytuacjach, np. podczas gotowania posiłków lub wieczorem, o określonej przez nas porze. Dodawanie i modyfikowanie scenariuszy pozwala reagować na zmienną temperaturę, nowe potrzeby mieszkańców oraz wilgotność powietrza, dzięki czemu zyskujemy przemyślany i funkcjonalny system, wspierający założenia inteligentnego domu.

Naturalny sposób wentylowania naszych pomieszczeń jest oczywistym uzupełnieniem tzw. wentylacji mechanicznej. Doceniamy to zwłaszcza latem, gdy regularnie uruchamiamy klimatyzację lub zimą, gdy szczególnie dużą uwagę zwracamy na odpowiednią wilgotność powietrza.

Tak zwane systemy naturalnej wentylacji obejmują m.in.: siłowniki do okien, centrale przewietrzania, przyciski przewietrzania, zasilacze sieciowe, czujki pogodowe oraz urządzenia do sterowania pracą okien.

Wśród bezapelacyjny zalet wentylacji w systemie Intelligent Integrated Building Management System wymienia się jej dyskretność i zachowywaną estetykę, która nie wpływa negatywnie na pozostałe elementy w naszym wnętrzu. Zasługą zachowanego minimalizmu jest cichy i niezauważalny łańcuch, który działa w zautomatyzowanym i dyskretnym systemie. Jego montaż odbywa się w dwojaki sposób: na ramie okna lub wewnątrz profilu. Dodatkowo odpowiedni dobór kolorystyczny, z dostępnej palety barw, pozwoli “zakamuflować” poszczególne elementy, tworząc spójną, zintegrowaną z ramą okienną całość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl