Zbliża się XIV Kongres Stolarki Polskiej. Znamy program

Redakcja RegioDom
Redakcja RegioDom
Wielkimi krokami zbliża się XIV Kongres Stolarki Polskiej. Już 23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkają się przedstawiciele branży i czołowi eksperci, aby wspólnie rozmawiać o najważniejszych szansach i wyzwania stojących przed reprezentowanym przez Związek POiD sektorem gospodarki. Jak wygląda program wydarzenia?

Spis treści

W tym roku program merytoryczny Kongresu Stolarki Polskiej tworzą cztery bloki tematyczne z udziałem najlepszych ekspertów. Po obradach w ramach bloków przyjdzie czas na wieczorną Galę Orłów Polskiej Stolarki z wręczeniem branżowych nagród. W przeddzień Kongresu, 22 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się natomiast Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD. Już teraz warto zarejestrować swój udział w Kongresie, żeby zyskać najnowszą wiedzę i kontakty.

BLOK I: Innowacyjne strategie rozwoju przedsiębiorstw

Obrady merytoryczne Kongresu rozpocznie prelekcja prof. dr hab. Waldemara Rogowskiego, Wicedyrektora Instytutu Finansów, Korporacji i Inwestycji, Kierownika Zakładu Zarządzania Ryzykiem SGH i Głównego Analityka Grupy BIK, który „okiem i szkiełkiem analityka” zaprezentuje wpływ otoczenia makroekonomicznego na obecną i przyszłą sytuację branży budowlanej.
Prelekcja ta będzie stanowić doskonały wstęp do ponadbranżowej dyskusji panelowej prowadzonej przez Patrycjusza Wyżgę, dziennikarza, autora kanału "Didaskalia" na YouTube. Wraz z prof. dr hab. Waldemarem Rogowskim w dyskusji wezmą udział: dr hab. inż. Szymon Firląg, prof. PW, Prezes Zarządu Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa, dr Damian Kaźmierczak, Członek Zarządu i główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa i Grzegorz Kiełpsz, Prezes Zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

BLOK II: Konkurencyjność branży

Jak wzmacniać konkurencyjność polskich przedsiębiorstw i produktów z branży stolarki budowlanej na rynkach europejskich? Tej tematyki dotyczyć będzie III blok Kongresu z panelem dyskusyjnym, który poprowadzi Małgorzata Walczak-Gomuła, Prezes Zarządu ASM Research Solutions Strategy. Uczestnikami panelu będą przedstawiciele firm z branży stolarki budowlanej oraz sektorów pokrewnych: Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex , Aleksandra Kocemba, Dyrektor Sprzedaży Usług 4PL, Piotr Nadolny, Dyrektor Handlowy MS więcej niż OKNA, Wojciech Stanowski, CEO debesto.com i Maciej Wenta, Prezes Zarządu Venska.y

BLOK III: Transformacja energetyczna i zielone przemiany

Branża budownictwa, a więc także sektor stolarki budowlanej stoją obecnie w obliczu transformacji energetycznej. Podczas III bloku tematycznego omówione zostaną związane z tym zmiany i wyzwania. Wprowadzenia do dyskusji dokona arch. Kamil Wiśniewski, Dyrektor Akademii Zdrowego Budownictwa i Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. Następnie odbędzie się panel dyskusyjny, którego uczestnicy porozmawiają o obowiązku raportowania ESG, efektywności energetycznej budynków, roli stolarki okiennej w transformacji energetycznej, dostosowaniu produktów do nowych wymagań oraz o tym, jak wykorzystać potencjał termomodernizacji.

Dyskusję poprowadzi Karolina Matysiak-Rakoczy, redaktor portalu domszytynamiare.pl, a w rolach panelistów, oprócz arch. Kamila Wiśniewskiego, wystąpią również: Anna Bączyk, Koordynator ds. ESG i Rozwoju Produktu Dom Development, Michał Kowalczyk, właściciel firmy Kowalczyk Fabryka Okien i Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions.

BLOK IV: Najważniejsze trendy marketingowe

Bardzo interesująco zapowiada się również IV blok tematyczny Kongresu poświęcony trendom marketingowym. Realizowany on będzie w formule debaty ekspertów z branży budowlanej, z której dowiemy się jakie są najważniejsze trendy marketingowe w 2024 roku oraz jak je skutecznie wykorzystać, żeby na co dzień sprzedawać więcej i lepiej. Uczestnikami debaty będą: Joanna K. Cypryańska, właścicielka firmy ABR, Dagmara Plata-Alf, Przewodnicząca Rady Marketingu i Transformacji Cyfrowej, wykładowca w Katedrze Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Alicja Rzeczkowska, Eastern Europe Communication Manager Somfy, Jacek Wach, Dyrektor Marketingu PAGEN i Dominika Zajączkowska, Dyrektor Zarządzająca EVVA Polska.

Gala Orłów Polskiej Stolarki

Zwieńczenie XIV Kongresu Stolarki Polskiej stanowić będzie uroczysta wieczorna Gala. Podczas Gali nastąpi wręczenie branżowych nagród, w tym Honorowego Członkostwa Związku POiD oraz okolicznościowych wyróżnień dla firm członkowskich Związku i Partnerów kampanii „TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”. Gala będzie też doskonałą okazją do integracji środowiska i wspólnej zabawy przy muzyce na żywo.

Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD

W dniu 22 maja, w przeddzień Kongresu, w Hotelu Warszawianka odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD. Przedstawiciele firm członkowskich porozmawiają o najważniejszych obszarach funkcjonowania organizacji, podsumują jej działalność w ostatnim czasie i omówią dalsze, kluczowe kierunki aktywności.

Zbliża się XIV Kongres Stolarki Polskiej. Znamy program
od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl