Nowoczesne domy - przeszklenia

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
W Polsce przybywa domów jednorodzinnych o ascetycznym charakterze, w których główną rolę gra prostota rozwiązań i funkcjonalność. Główną ozdobą tego typu budynków są faktury zastosowanych materiałów a także wielkopowierzchniowe przeszklenia, które dają efekt przenikania naturalnego otoczenia do wnętrza budynku. Klimat kreowany przez światło i szeroki widok na zielony krajobraz można uzyskać stosując trwałe rozwiązania energooszczędnych okien i drzwi przesuwnych w technologii Schüco PVC.
Nowoczesne domy - przeszklenia

Minimalizm polegający na ograniczeniu wszelkich ozdób zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Zgodnie z dewizą Ludwiga Miesa Van der Rohe „mniej znaczy więcej” proste bryły dają mieszkańcom przyjazną i funkcjonalną przestrzeń mieszkalną. Oprócz zimnych i ciężkich w wyrazie materiałów, jak beton i metal, projektanci coraz częściej stosują naturalne okładziny z drewna czy kamienia. Surowość materiałów i ascetyzm formy pozwala harmonijnie wpasować budynek w zielone otoczenie. Efekt otwartej przestrzeni, bez podziałów i ograniczeń jest uzyskiwany dzięki dużej powierzchni przeszkleń w elewacji. Wysoka stabilność okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC oraz szerokie możliwości ich dopasowania pod względem parametrów technicznych, jak również estetycznych sprawiają, że mogą być one z powodzeniem stosowane w tego typu architekturze. Doskonała termoizolacyjność na poziomie nawet pasywnym pozwala zapewnić komfortowy klimat i oszczędność energii, nawet przy dużych wymiarach stolarki.

Nowoczesne domy - przeszklenia

Z widokiem na naturę

Proste i wydłużone elewacje budynków na planie prostokąta stanowią doskonałe miejsce na wkomponowanie wysokich i szerokich przeszkleń, które kreują świetliste przestrzenie salonów i dają złudzenie przenikania świata wewnętrznego z zewnętrznym. Efekt „szklanej ściany” można uzyskać stosując stabilne systemy PVC, z solidnymi wewnętrznymi wzmocnieniami i o zwiększonej głębokości zabudowy. System Schüco Corona SI 82 pozwala na łączenie modułów okienno-drzwiowych za pomocą ciepłych profili dylatacyjnych. Takie rozwiązanie pozwala kompensować zmiany wymiarów pod wpływem temperatur, dzięki czemu całość konstrukcji nie ulegnie odkształceniu i jednocześnie zapewni bardzo dobre parametry fizyko-budowlane, takie jak choćby izolacyjność cieplna, wodoszczelność czy antywłamaniowość. Stolarka wyposażona w trzy poziomy uszczelnień doskonale chroni wnętrze salonu przed warunkami pogodowymi. Okna produkowane w systemie Schüco Corona SI 82 z szybami dwukomorowymi o współczynniku Ug=0,5 W/m²K z ciepłą ramką dystansową osiągają parametry pasywne na poziomie Uw=0,8 W/m²K. Otwartą atmosferę wnętrz pomogą kreować również drzwi przesuwne Schüco Corona CT 70 HS, które można szeroko otworzyć na taras ruchem jednej ręki. Przeszklenie jest płynnie i bezgłośnie przesuwane w kierunku równoległym. W jednej ramie można umieścić jedno, dwa lub nawet cztery skrzydła przesuwne. Takie moduły o maksymalnej szerokości nawet do 6500 mm i wysokości do 2600 mm mogą być ze sobą łączone tworząc „przeszklone kurtyny”. System gwarantuje optymalne parametry przenikalności cieplnej Ud ≤ 1,4 W/m²K i izolacyjności akustycznej do 43 dB.

Nowoczesne domy - przeszklenia


Indywidualna estetyka

Technologie produkcji okien z PVC dostarczają bogatych możliwości pod względem kształtowania nowoczesnej architektury. Wbrew pozorom energooszczędna stolarka nie musi posiadać szerokich ram, które zmniejszają powierzchnię szyby. Typowe okna wykonywane w systemie Schüco Corona SI 82 charakteryzuje niewielka szerokość czołowa 120 mm, jednak może być ona dodatkowo zmniejszona do 108 mm. Filigranowe ramy dają niezwykle nowoczesny efekt estetyczny i szeroki widok na zewnątrz. Można również dobrać stolarkę o efektownej geometrii profilu, która dodatkowo podkreśli smukłość ram okiennych, jak np. skrzydło w wersji Cava, wyróżniające się charakterystycznie podciętym konturem. Bogaty wybór oklein w drewnopodobnej kolorystyce pozwoli dopasować wygląd ram do drewnianej elewacji budynku. Natomiast bardzo nowoczesny efekt można uzyskać stosując metalizowane powierzchnie Schüco AutomotiveFinish. Najwyższej jakości pigmenty nadają im głębokie odcienie, które nie zmieniają tonacji pod wpływem warunków atmosferycznych. Folie o czterowarstwowej budowie są ponadto bardzo odporne na ścieranie, nawet w przypadku powierzchni wykończonych na wysoki połysk. Metaliczny wygląd, w zgodzie z kanonami minimalistycznego budownictwa, posiada również stolarka PVC w wersji TopAlu z aluminiowymi nakładkami, które mogą być lakierowane na dowolny odcień z palety RAL.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl