Napędy do okien - wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Materiał promocyjny
dhpolska.pl
Okna trudno dostępne, które ze względów bezpieczeństwa nie są otwierane w standardowy sposób, wymagają nierzadko rewolucyjnych i innowacyjnych rozwiązań. Wyzwania, które stawia przed nami współczesne budownictwo oraz chęć zapewnienia całkowitej ochrony, spowodowała, że konieczne było wprowadzenie pewnej dozy automatyki.

 

Okna trudno dostępne, które ze względów bezpieczeństwa nie są otwierane w standardowy sposób, wymagają nierzadko rewolucyjnych i innowacyjnych rozwiązań. Wyzwania, które stawia przed nami współczesne budownictwo oraz chęć zapewnienia całkowitej ochrony, spowodowała, że konieczne było wprowadzenie pewnej dozy automatyki. Dlatego też z pomocą przyszła automatyka okienna D+H, której głównym zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie wygodnego otwierania każdego typu i rozmiaru stolarki. 

O co chodzi z tym bezpieczeństwem?

Okna, które ulokowane są na dużych wysokościach, otwierane są za pomocą nieco innych mechanizmów - głównie ze względu na istniejące, większe ryzyko niebezpieczeństwa.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są tzw. napędy łańcuchowe, które montuje się w oknach uchylnych. Mechanizm zmniejsza wspomniane ryzyko, które tak silnie powiązane jest z tradycyjnymi, otwieranymi na oścież oknami. Co ciekawe - ten nowy, niecodzienny sposób nadal zapewnia nieograniczony dopływ świeżego powietrza, efektywnie współpracując z np. systemami klimatyzacji. W ostateczności więc nowoczesne rozwiązania zapewniają dopływ powietrza w biurowcach, domach opieki oraz szpitalach, które ze względu na wyjątkowe okoliczności, wymagają równie wyjątkowych rozwiązań. 

Okna poza naszym zasięgiem

Co dokładnie mamy na myśli, mówiąc o trudno dostępnych oknach? Wyobraź sobie wysoki, przeszklony budynek, w których skrzydła okienne montowane są na dużej wysokości. Ze względu na swoją wyjątkową lokalizację niezwykle rzadko je otwieramy, przez co te traktowane są wyłącznie jako źródło naturalnego światła. Warto jednak, nawet jeśli okna pełnią rolę wyłącznie dekoracyjną, zapewnić im dodatkową funkcjonalność. W takich wypadkach montowane są siłowniki, które steruje się zdalnie - np. za pomocą pilota czy zintegrowanego systemu smart home. Nowoczesne formy wyposażone są w inteligentne rozwiązania, takie jak np. czujki pogodowe lub wewnętrzne czujniki wilgoci i temperatury (np. okno otwiera się, gdy temperatura powietrza rośnie lub zamyka, gdy na zewnątrz temperatura spada). 

Zalety stosowania napędów okiennych

  • zwiększenie funkcjonalności okien trudno dostępnych,
  • wysoka i nowoczesna technologia, 
  • pełna automatyzacja, zapewniające większe bezpieczeństwo, 
  • możliwość konfigurowania napędów, dostosowując je do oczekiwań i potrzeb poszczególnych budynków, 
  • możliwość współpracy z ryglatorami, 
  • cicha praca i niewielki pobór mocy,
  • napęd można polakierować na dowolny kolor dopasowany do profili, dzięki czemu system jest estetyczny i nie wpływa negatywnie na aranżację wnętrza,
  • zdalne sterowanie.

Jakie napędy wybrać?

Oczywiście w doborze odpowiedniego napędu pomoże Ci wykwalifikowana firma, specjalizująca się w montażu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Alternatywą pozostają też kalkulatory, które dobierają napędy do naturalnej wentylacji. Aby z nich skorzystać wystarczy podać informacje dotyczące parametrów okna i preferowany sposób montażu docelowego napędu. Otrzymany wynik przedstawi nam konkretne modele napędów i konsol, niezbędnych do prawidłowego montażu.

Pamiętaj - ostatecznie w doborze automatyki powinna pomóc Ci firma, która zapewni wsparcie techniczne i montażowe. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl