Jak uszczelnić okna?

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Jak uszczelnić okna?

Specjalna taśma rozprężna, w połączeniu z blokiem XPS w dolnym złączu, to optymalny sposób uszczelnienia złącza okiennego.

Przyczyną uszkodzeń w obrębie styku ramy okiennej ze ścianą, w której okno jest osadzone, są najczęściej błędy montażowe i nieprawidłowe uszczelnienie połączenia na linii okno-ściana. W wyniku popełnionych błędów, z czasem pojawiają się kolejne usterki i nieprawidłowości: łuszczenie się powłok malarskich w okolicy okna, przemarzanie, wilgoć i nadmierne zużycie energii grzewczej. Błędy te są skutkiem braku jasno określonych standardów dotyczących montażu i uszczelniania okien oraz nieznajomości nowoczesnych systemów uszczelniających połączenie okna ze ścianą.
Jednym z rozwiązań ułatwiających prawidłowe uszczelnienie okna, opracowanych przez firmę Tremco illbruck, jest zastosowanie twardej, odpornej na obciążenia, styrodurowej kształtki podparapetowej zwanej potocznie „ciepłym parapetem” w połączeniu z taśmą rozprężną TP650 illmod Trio.

Ciepły parapet – uszczelnienie dolnego złącza okiennego
Dzięki zastosowaniu styrodurowej kształtki, montaż okien stał się procesem szybkim i zoptymalizowanym pod względem izolacyjności cieplnej i szczelności. Uciążliwe i czasochłonne pozycjonowanie ramy w otworze okiennym przed jej zamocowaniem to już przeszłość.
Kształtka wykonana z twardego, odpornego na obciążenia polistyrenu XPS, dzięki swojej konstrukcji stanowi doskonałą izolację cieplną dolnego połączenia progu okna z murem. Specjalnie opracowany kształt uniemożliwia przenikanie wody opadowej w strefę izolacji termicznej okna. Rozwiązanie techniczne, dopuszczone do stosowana przez niemiecki urząd DIBt, spełnia wszelkie wymogi dyrektyw unijnych dotyczących oszczędzania energii. Na profilu styrodurowym, możemy osadzać okna z PVC, drewna czy aluminium.

Jak uszczelnić okna?

Kształtka podparapetowa illbruck wykonana jest w całości ze styroduru i dzięki temu zapewnia idealną jednorodną izolację. Uszczelnienie miejsca połączenia ramy ościeżnicy okna z kształtką jest wykonane za pomocą impregnowanej taśmy uszczelniającej illbruck TP610 illmod Eco, w rozmiarze 15/4. W większości przypadków, spotykanych na budowie, „ciepły parapet” w połączeniu z taśmą illmod Eco, stanowi doskonałe  rozwiązanie połączenia okienno-murowego w części progowej.
Taśma Trio
Taśma Trio – czyli jedna taśma w trzech warstwach uszczelnienia, skraca czas montażu do minimum. Innowacyjnym osiągnięciem w dziedzinie prawidłowego montażu okien jest impregnowana, wstępnie skompresowana taśma poliuretanowa, która dzięki swoim właściwościom staje się alternatywą dla trzech warstw „ciepłego uszczelnienia” – pracuje zgodnie z zasadami montażu trójwarstwowego, a przy tym pozwala kilkukrotnie skrócić czas montażu, w stosunku do powszechnie znanego montażu na foliach. Taśma illbruck TP650 illmod Trio ma bardzo 

Jak uszczelnić okna?

dobre właściwości paroprzepuszczalne od strony zewnętrznej i ograniczające przepływy pary od strony wewnętrznej, zgodnie z zasadą „wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz”.  Zapewnia szybkie i pewne uszczelnienie podczas montażu okien i drzwi. Korzyści płynące z zastosowania ciepłego montażu są wymierne i można je łatwo skalkulować na specjalnie opracowanej stronie www.i3savings.com, przy pomocy narzędzia kalkulatora oszczędności illbruck i3.

Prezentacja firmy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl