Jak uszczelnić okna?

Katarzyna Laszczak
Jak uszczelnić okna?

Specjalna taśma rozprężna, w połączeniu z blokiem XPS w dolnym złączu, to optymalny sposób uszczelnienia złącza okiennego.

Przyczyną uszkodzeń w obrębie styku ramy okiennej ze ścianą, w której okno jest osadzone, są najczęściej błędy montażowe i nieprawidłowe uszczelnienie połączenia na linii okno-ściana. W wyniku popełnionych błędów, z czasem pojawiają się kolejne usterki i nieprawidłowości: łuszczenie się powłok malarskich w okolicy okna, przemarzanie, wilgoć i nadmierne zużycie energii grzewczej. Błędy te są skutkiem braku jasno określonych standardów dotyczących montażu i uszczelniania okien oraz nieznajomości nowoczesnych systemów uszczelniających połączenie okna ze ścianą.
Jednym z rozwiązań ułatwiających prawidłowe uszczelnienie okna, opracowanych przez firmę Tremco illbruck, jest zastosowanie twardej, odpornej na obciążenia, styrodurowej kształtki podparapetowej zwanej potocznie „ciepłym parapetem” w połączeniu z taśmą rozprężną TP650 illmod Trio.

Ciepły parapet – uszczelnienie dolnego złącza okiennego
Dzięki zastosowaniu styrodurowej kształtki, montaż okien stał się procesem szybkim i zoptymalizowanym pod względem izolacyjności cieplnej i szczelności. Uciążliwe i czasochłonne pozycjonowanie ramy w otworze okiennym przed jej zamocowaniem to już przeszłość.
Kształtka wykonana z twardego, odpornego na obciążenia polistyrenu XPS, dzięki swojej konstrukcji stanowi doskonałą izolację cieplną dolnego połączenia progu okna z murem. Specjalnie opracowany kształt uniemożliwia przenikanie wody opadowej w strefę izolacji termicznej okna. Rozwiązanie techniczne, dopuszczone do stosowana przez niemiecki urząd DIBt, spełnia wszelkie wymogi dyrektyw unijnych dotyczących oszczędzania energii. Na profilu styrodurowym, możemy osadzać okna z PVC, drewna czy aluminium.

Jak uszczelnić okna?

Kształtka podparapetowa illbruck wykonana jest w całości ze styroduru i dzięki temu zapewnia idealną jednorodną izolację. Uszczelnienie miejsca połączenia ramy ościeżnicy okna z kształtką jest wykonane za pomocą impregnowanej taśmy uszczelniającej illbruck TP610 illmod Eco, w rozmiarze 15/4. W większości przypadków, spotykanych na budowie, „ciepły parapet” w połączeniu z taśmą illmod Eco, stanowi doskonałe  rozwiązanie połączenia okienno-murowego w części progowej.
Taśma Trio
Taśma Trio – czyli jedna taśma w trzech warstwach uszczelnienia, skraca czas montażu do minimum. Innowacyjnym osiągnięciem w dziedzinie prawidłowego montażu okien jest impregnowana, wstępnie skompresowana taśma poliuretanowa, która dzięki swoim właściwościom staje się alternatywą dla trzech warstw „ciepłego uszczelnienia” – pracuje zgodnie z zasadami montażu trójwarstwowego, a przy tym pozwala kilkukrotnie skrócić czas montażu, w stosunku do powszechnie znanego montażu na foliach. Taśma illbruck TP650 illmod Trio ma bardzo 

Jak uszczelnić okna?

dobre właściwości paroprzepuszczalne od strony zewnętrznej i ograniczające przepływy pary od strony wewnętrznej, zgodnie z zasadą „wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz”.  Zapewnia szybkie i pewne uszczelnienie podczas montażu okien i drzwi. Korzyści płynące z zastosowania ciepłego montażu są wymierne i można je łatwo skalkulować na specjalnie opracowanej stronie www.i3savings.com, przy pomocy narzędzia kalkulatora oszczędności illbruck i3.

Prezentacja firmy

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl