Eleganckie i trwałe okna drewniane – jakie są zalety drewnianej stolarki okienne

Materiał promocyjny Nardos

Drewniane okna są piękne, eleganckie i ponadczasowe. Zadbane, regularnie konserwowane przetrwają długie lata, zachowując swoje walory estetyczne i parametry techniczne. Dla kogo będą odpowiednie? Jakie są ich największe zalety okien z drewna? Sprawdźmy!

 

Okna drewniane - Walory estetyczne i możliwości aranżacyjne

Niezaprzeczalną zaletą okien, których ramy i ościeżnice są wykonane z drewna, jest estetyka. Surowiec ten prezentuje się szlachetnie, elegancko i stylowo, podnosząc walory estetyczne wnętrz i elewacji. Drewno nadaje pomieszczeniom przytulną, ciepłą atmosferę. Pasuje zarówno do aranżacji klasycznych, jak i minimalistycznych i nowoczesnych.

Okna drewniane można dopasować do indywidualnych potrzeb i wymagań właścicieli. Mogą być one wykonane z różnych gatunków drewna, o odmiennych właściwościach technicznych oraz w innych kolorach i o różnym usłojeniu. Ponadto ramy mogą mieć dowolne kształty, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki, mogą mieć też niemal dowolne rozmiary. Ponieważ profile drewnianych okien są sztywne i nie ulegają naprężeniom, sprawdzają się doskonale do dużych przeszkleń.

Dzięki dostępności specjalistycznych produktów, takich jak impregnaty ochronno-dekoracyjne, bejce, lakierobejce czy lakiery, można w łatwy sposób zmienić wygląd ram – odnowić ich kolor czy nadać inny odcień. Ewentualne uszkodzenia, takie jak zarysowania czy przetarcia, usuwa się w stosunkowo łatwy sposób.

Odporność na temperatury i izolacja termiczna

Okna drewniane bardzo dobrze izolują ciepło i chronią wnętrza przed niskimi temperaturami. Charakteryzują się bardzo niską rozszerzalnością cieplną. Są wytrzymałe i odporne na zmiany temperatur, a także dobrze pracują w murowanych ścianach.

Drewno nie odkształca się pod wpływem temperatury, co ma szczególne znaczenie np. w trakcie pożaru – drewniana stolarka przez długi czas może chronić wnętrza przed dopływem tlenu i, co za tym idzie, rozprzestrzenianiem się ognia.

Okna drewniane mogą być montowane w domach energooszczędnych i pasywnych. Bardzo dobra izolacyjność termiczna przekłada się w prosty sposób na zwiększenie oszczędności w sezonie grzewczym.

Okna drewniane - Walory estetyczne i możliwości aranżacyjne
nardos.pl

Wysoki komfort użytkowania i bezpieczeństwo

Jak odróżnić okno drewniane od takiego, które tylko imituje drewno? Wystarczy dotknąć ramy. Okna drewniane są ciepłe i przyjemne w dotyku, dzięki temu ich użytkowanie jest komfortowe. Ponadto drewniana stolarka okienna zapewnia doskonałą izolację akustyczną – niechciane dźwięki z zewnątrz nie przedostają się do wnętrza domu czy mieszkania.

Możliwość wykorzystania nowoczesnych technologii sprawia, że okna drewniane czy drzwi tarasowe można otwierać na różne sposoby i łatwo nimi sterować. Mechanizmy wykorzystywane w wysokiej jakości stolarce działają płynnie, lekko i cicho.

W oknach drewnianych można zamontować mechanizmy antywłamaniowe. Ponieważ drewno jest bardzo wytrzymałe, a do tego charakteryzuje się niewielką giętkością, zamocowane w oknach zaczepy antywyważeniowe są znacznie trudniejsze do wyważenia, niż w przypadku np. okien z PCW.

Okna przyjazne zdrowiu i środowisku

Drewniana stolarka okienna jednocześnie chroni wnętrza przed wychładzaniem i zapewnia naturalną infiltrację powietrza na wysokim poziomie. Dzięki temu powietrze we wnętrzach pozostaje świeże, a mikroklimat sprzyja zdrowiu.

Drewniane okna to rozwiązanie przyjazne także dla środowiska. Powodów jest kilka. Jednym z nich jest oczywiście naturalny surowiec, który podlega recyklingowi. Poza tym okna drewniane dzięki świetnym parametrom zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, a co za tym idzie – wnętrza się nie wychładzają i potrzeba jest mniej energii na ogrzewanie. Poza tym wytworzenie drewnianej stolarki okiennej charakteryzuje się mniejszych zapotrzebowaniem na energię niż produkcja elementów z innych tworzyw. W związku z tym oszczędzają nie tylko gospodarstwa domowe, ale też zakłady przemysłowe i, przede wszystkim, środowisko.

Okna drewniane firmy Nardos - producent okien i drzwi z drewna, to propozycja doskonała dla wszystkich tych, którzy cenią ponadczasowe piękno, doskonałe parametry techniczne i rozwiązania przyjazne dla środowiska.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-okna.pl e-okna.pl
Dodaj ogłoszenie